Юстиція консультує

Консультує Міністр юстиції:

Хто може отримати субсидію

Як отримати земельну ділянку учаснику АТО

Як розділити майно подружжю за взаємною згодою?

Як виїхати з дитиною за кордон?

Як отримати борги з зарплати?

Аліменти для батьків

Нюанси позбавлення батьківських прав.

Як повернути зароблену заробітну плату?

Проведення в області конкурсу творчих робіт
                                                   «Портрет виконавця очима сучасної молоді»

З метою ознайомлення школярів та студентів з професією державного (приватного) виконавця Міністерство юстиції України оголошує Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Портрет виконавця очима сучасної молоді».
До участі запрошуємо:
- школярів (формат роботи: вірш, малюнок, ессе);
- студентів (формат роботи: вірш, брошура, буклет, презентація, відеоролик).
Проведення Конкурсу відбудеться за таким графіком:
01.10.2018 - початок конкурсу на обласному рівні.
01.11.2018 - визначення переможця на рівні областей
01.12.2018 - визначення переможця Міністерством юстиції серед переможців конкурсу обласного етапу конкурсу обласного етапу
17.12.2018 - урочисте нагородження переможців конкурсу першими особами Міністерства юстиції України з нагоди святкування Дня державної виконавчої
служби.

Автори найкращих робіт будуть опубліковані в журналі «Бюлетень. Міністерства юстиції України», на офіційному сайті Міністерства юстиції України та сайтах Головних територіальних управлінь юстиції, а також нагороджені дипломами за кращі творчі роботи на урочистій церемонії в Міністерстві юстиції України.

Гуцул Вадим Волоимироич

Керівник юстиції Кіровоградщини пояснив кропивничанам, як вберегтися від торговців людьми за кордоном

За період української незалежності понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми, згідно досліджень Міжнародної організації з міграції.

Про це повідомив керівник обласної юстиції Вадим Гуцул і підготував кілька порад для заробітчан щодо того, як уникнути пастки й не потрапити до рук злочинців.

1. За жодних умов нікому не віддавайте свій паспорт, навіть якщо документ вимагають потенційні роботодавці.
  2. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб під час оформлення документів для виїзду за кордон.
  3. Обов’язково залиште інформацію про місце свого перебування за кордоном рідним.
  4. Переконайтеся, що фірма, яка пропонує роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном.
  5. Після приїзду в країну, у якій плануєте працювати, зареєструйтесь в посольстві України.
  6. Збережіть контактні телефони неурядових організацій, які надають допомогу особам, які опинилися в скрутному становищі та протидіють торгівлі людьми.  Також зверніться за підтримкою до організацій української діаспори та місцевих правоохоронних органів.

Контактні номери телефонів державних організацій, які консультують з питань протидії торгівлі людьми:

1. Національна безкоштовна лінія з протидії торгівлі людьми (0 800 505 501 – безкоштовно зі стаціонарних телефонів у межах України; 527 безкоштовно з мобільних в межах України; 527.org.uaелектронні консультації).
  2. Урядова гаряча лінія (1545).
  3. Call-центр Нацполіції України (0 800 500 202).