Основні віхи з минулого Трепівської землі

Село Трепівка почало свій розвиток від залізничної станції Трепівка. Залізничний вокзал споруджений на дільниці Знам’янка- Єлизаветград ще в 1868 році Південним товариством залізниць і названа станція в честь статського радника Федора Івановича Трепова, який завідував департаментом залізниць Росії. Таким чином, наша станція є однією з найдавніших споруд нашого села і їй уже 145 років (це є історична цінність). Незважаючи на свій майже 150 річний вік будинок зберіг міцність і красу. В 1916 році виникло поселення, до 1917 року проживали станційні службовці, колійники.

В 1923 році поселення перейшло в категорії населеного пункту і виникло село Трепівка.

В 1924 році в селі проживало 8 сімей.

У 2025 році 21 жовтня відкрила двері Трепівська трудова початкова школа.

У 1926 році налічувалось 60 дворів і проживало 124 чоловіка (чоботарі, плотники,кузне ці).

Найдавніші прізвища селян - Телюпа, Жорновий, Жлобінський, Масловський, Хомутовський, Парафієнко, Кучер, Суржко, Запісочний, Білашов, Калініченко, Плотнір, Стасенко, Резнік, Ступа, Бойко, Ямковий, Коляда, Бараник, Біївець, Сидоренко, Кононов, Кондратенко, Гаркуша, Семеняка, Соловйова Катерина Захарівна – вчителька трудової початкової школи).

В 1927 році створено товариство заготзерно, теперішній елеватор.

У 1930 році відкрито лікарню, а в 1929 році був утворений колгосп, називався колгосп «Агроном». У 1932 році колгосп перейменували в колгосп ім. Будьонного, налічувалось 140 колгоспників і 360 гектар землі.

У 1930 році створена одна з перших на Україні машино-тракторна станція (МТС) ( теперішня сільгосптехніка).

1931-1933 рік - колективізація, репресовано 9 куркулів та 6 підкуркульників.

З 7 серпня 1941 року по 6 січня 1944 року - окупація села німецько-фашистськими загарбниками.

1963 рік - електрифікація села Трепівки та інших сіл сільської ради.

З 1968 року колгосп очолив Кривенко Анатолій Миколайович.

1990 рік – початок газифікації села.

В теперішній час на території сільської ради налічується 500 дворів, 981 чоловік населення.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, дитячий навчальний заклад «Веселка», медична амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Трепівський сільський будинок культури, місцева пожежна команда, відділення поштового зв’язку, відділення ощадного банку, відділення Знам’янського цеху електрозв’язку, 8 магазинів, 2 кафе, Станція Трепівка, елеватор, господарський двір ТОВ «Агродар Україна Плюс», нафтобаза філії ТОВ «Альянс Ойл Україна», ТОВ Трепівська сільгосптехніка.

На території Трепівської сільської ради розташовані населені пункти:

• село Трепівка, утворене у 1923 році, населення 981 особа;
  • село Новотрепівка, утворене в 1934 році. Населення - 130 осіб; Попередня назва села Новотрепівка - село Гаврилівка;
  • село Топило утворене в 1924 році. Населення - 160 осіб;
  • село Копані утворене в 1924 році. Населення - 260 осіб;
  • село Доніно-Кам’янка, утворене в 1776 році. Населення 75 осіб. Попередня назва села Донина Кам’янка;
  • село Зелений Гай - в склад сучасного села Зелений Гай входять декілька сіл – Іванівка, Мотронівка (Крижанівка), Богданівка та утворені в другій половині вісімнадцятого століття та саме село Зелений Гай. Населення - 160 осіб;
  • село Спасо – Мажарівка, утворене в 1663 році. Територія села - 41,5 га. Населення відсутнє.

Трепівська земля подарувала світові таких людей, як кандидат технічних наук В. Петров, всесвітньо відомий художник І.Похитоновhttps://uk.wikipedia.org/wiki/Похитонов_Іван_Павлович, перший міністр – епідеміолог радянського уряду А. Яцемирська – Кронтовська, десятикратний чемпіон Радянського Союзу та олімпійський чемпіон В. Ніколаєв, Надзвичайний Повноважений Посол України у Латвії В. Михайловський, доктор медичних наук професор В. Кондратенко, генерал-лейтенант В. Умрихін, заслужений працівник культури, професор, диригент Жорновий М.І. та багато інших.